מחירי מצבות

מחירי מצבות

Table of Contents

 

מצבה היא דבר מהותי, חשוב ומאוד אישי עבורנו. אנו משקיעים לא מעט מחשבה, זמן והתעסקות עם כל הנושא של בחירת המצבה ליקיר או יקירת ליבנו משום שהיא מהווה זיכרון מעתה ועד עולם.

מחירי מצבות

במדריך הבא ריכזנו עבורכם מחירים של מצבות. יש מגוון מצבות כמו למשל מצבות העשויות משיש טבעי, מצבות גרניט,צבות שיש תורכי, מצבות עשויות מאבן חלילה, מצבות בזלת, מצבות מאבן חברון ועוד. לכל אבן יש את היתרונות והחסרונות שלה בהיבט של ייחודיות מבחינה עיצובית, בהיבט של תחזוקה, חוזק ועמידות.

 

המחירים השונים של כל מצבה מושפעים בין היתר מסוג המצבה כלומר האבן ממנה המצבה מיוצרת, מחיר ההתקנה, זמן העבודה של קבלן המצבות, תוספות מיוחדות, זמן ייצור, הובלה וכמובן התקנת המצבה בבית הקברות. אחת הדרכים הטובות לבחירת מצבה היא על ידי השוואת מחירים.

 

מחירון מצבות

  • מחיר מצבות מאבן חברון – מדובר באבן גיר שיחסית קל לעבד וללטש אותה ולכן היא יחסית נחשבת לאופציה זולה. המחירים נעים בין 2,900-6,000.
  • מחיר מצבות משיש טורקי – השיש הטורקי חזק מאוד ונחשב לשיש ברמה גבוהה. הוא מגיע בגוונים של אפור וקרם מאזורים שונים מטורקיה. המחירים של מצבה עשויה משיש טורקי נעים בין 4,000-8,000 ש“ח.
  • מחיר מצבות מגרניט – הגרניט הוא חומר עמיד שמאפשר לנו לבחור מצבה שתשמור על צורתה ללא צורך בשום טיפול או תחזוקה. היא מגיעה בגוונים של אפור, שחור ואדום. המחירים של מצבות מגרניט נעים בין 6,000-13,000 ש“ח.
  • מחיר מצבות מאבן גלילית- נחשבת למאוד עמידה גם כן ויחד עם זאת, נדירה. המחירים שלה נעים בין 8,000-15,000 ש“ח.

 

ומה לגבי מחירי כיתוב על מצבות?

הכיתוב על המצבה גם כן משפיע על המחיר. יש כל מיני סוגים של כיתובים כמו למשל אותיות חריטה אותו מיישמים באמצעות התזת חול בלחץ גבוה או באמצעות לייזר. ניתן למלא את האותיות בצבע או להשאיר אותן כפי שהן. המחיר למילוי וחריטה לאות נע בין 5-10 ש“ח.

 

אופציה נוספת היא לחרוט את האותיות ולצקת אותן בעופרת והמחיר לאפשרות הזו נע בין 7-15 ש“ח. ניתן גם להדביק את האותיות על גבי המצבה על ברגים ולהתאימן למצבות אבן. המחירים נעים בין 25-75 ש“ח לאות.

 

חידוש מצבה

עם השנים יש כל מיני פעולות תחזוקה וחידוש שצריך לבצע. התהליכים הללו מתחלקים לשניים: נזקים בכיתוב ונזקים בגוף המצבה. לעתים יש צורך לנקות את המצבה, ללטש אותה והעלות של הפעולות הללו נעה בין 300-1,000 ש“ח. כשהמצבה עומדת 10, 20 ואפילו 30 שנה, לעתים הכתוב נמחק או הופך מטושטש. במקרה כזה או שאפשר ללטש את האבן ולצבוע את הואתיות מחדש או להחליף את לוח הכיתוב. המחירים נעים בין 1,200-5,000 ש“ח להחלפת לוח.

 

איך בוחרים מצבה?

כמובן שהמחיר מהווה שיקול בעיקר משום שהסכום איננו מבוטל בין אם אנו בוחרים במצבה פשוטה ובין אם באבן יוקרתית ועמידה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדובר בהחלטה נצחית ולכן שווה להשקיע מעט יותר כדי שלא תתחרטו ולא תמצאו את עצמכם אחת לכמה שנים עוסקים בעבודות תחזוקה, חידוש מצבות ותיקונים בשל נזקי מזג האוויר, נזקי בלאי וכדומה.

 

תיקונים ופעולות תחזוקה שכאלה לרוב מייקרים עוד יותר את המחיר הסופי. חשוב שבנוסף למחיר תתחברו לאבן, למראה שלה ותעצבו אותה באופן כזה שתהיו שלמים איתה.

מעוניינים בשירותי מצבות?

מעוניינים בשירותי מצבות?

מאמרים אחרונים

מדריך למצבות

  אחת התקופות הלא פשוטות איתן עלינו להתמודד בקושי רב היא לאחר שאנו מאבדים אדם הקרוב אלינו ויש רגש חזק עבור אותו אדם. לא משנה

מחירי מצבות

  מצבה היא דבר מהותי, חשוב ומאוד אישי עבורנו. אנו משקיעים לא מעט מחשבה, זמן והתעסקות עם כל הנושא של בחירת המצבה ליקיר או יקירת

טקס גילוי מצבה

  מוות של אדם במשפחה או של קרוב משפחה הוא תמיד נושא קשה וכאוב. לא משנה אם המוות היה צפוי עקב מחלה קשה או פתאומי

גלילה לראש העמוד